Zanzibar Dalış Turu

Zanzibar Dalış Turu

 

Zanzibar Kültür ve Dalış Turu

DOĞA HARİKASI "ZANZİBAR ADASI"

Zanzibar Adası Dalış Turu

Tur Programı

( 18 – 25 KASIM 2019)

1.Gün Pazar

Saat 18:00 İstanbul Havalimanı’nda buluşma. 20.25 THY 567 uçuşu ile İstanbul’dan Zanzibar Kisauni Havalimanına direkt uçuş. Uçuşumuz 7.5 saat sürüyor.

2.Gün Pazartesi

03:50 Kisauni’ye varış. Havalimanında karşılanma ve otele transfer.

(Otele ulaşım yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.)

Cennet Zanzibar’dan günaydınJ Sabah kahvaltısını turkuaz denizin içinde yaparken Zanzibar’ın renklerine hayran kalacaksınız. Birde üstüne taze tropik meyvalar, meşhur Kenya kahveleri ve lezzetli kahvaltılıklar…

Kahvaltıdan sonra denize sıfır otelimizde plajın keyfini çıkarmak için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz saat 15.00 da başlayacak olan Prison Adası turuna katılabilirler.

3.Gün Salı

Sabah kahvaltımızın ardından dalışa katılmak isteyen misafirlerimiz ile 09:00’da otelin resepsiyonunda ekipmanlarımızı yanımıza alarak buluşuyoruz ve dalış merkezine geçiyoruz. Hazırlıklarımızın ardından 09.30’da teknemize binip Zanzibar Adasının sualtı dünyası ile tanışmaya gidiyoruz. 2 harika dalış yapıp, gidilen bölgenin uzaklığına göre yaklaşık saat 14.00 gibi geri dönüyoruz. Yemek yemek ve dinlenmek için serbest zaman…

Dalış yapmak istemeyen misafirlerimiz otelimizin kendi sahilinde güneşlenebilir, bisiklet kiralayabilir, Kiteboard aktivitelerine katılabilirler ya da otelimize yürüme mesafesinde olan Nungwi Mnarani akvaryumunda su kaplumbağaları ile yüzebilirler.

4.Gün Çarşamba

Sabah kahvaltımızın ardından dalış yapmak isteyen misafirlerimiz ile 09.00 dalış merkezinde buluşuyoruz. Ve Zanzibar’ın en güzel dalış noktalarına doğru yolculuğumuz başlıyor. Dalışların bitiminin ardından karaya dönüyoruz. Yemek molası ve dinlenmek için serbest zaman.

Dalış yapmak istemeyen misafirlerimiz otelimizin kendi sahilinde güneşlenebilir, bisiklet kiralayabilir, Kiteboard aktivitelerine katılabilirler.

5.Gün Perşembe

Sabah kahvaltımızın ardından dalış yapmak isteyen misafirlerimiz ile 09.00 dalış merkezinde buluşuyoruz. Ve Zanzibar’ın en güzel dalış noktalarına doğru yolculuğumuz başlıyor. Dalışların bitiminin ardından karaya dönüyoruz. Yemek molası ve dinlenmek için serbest zaman.

Dalış yapmak istemeyen misafirlerimiz otelimizin kendi sahilinde güneşlenebilir, bisiklet kiralayabilir, Kiteboard aktivitelerine katılabilirler ya da ekstra düzenlenecek Kizimkazi yunus turuna katılabilirler.

6.Gün Cuma

Sabah kahvaltımızın ardından meşhur baharat bahçesi turu için resepsiyonda buluşuyoruz. Bugün çeşit çeşit baharatları dalında görüp taze taze alışveriş yapma fırsatımız olacak. Tur bitiminde meşhur The Rock Restaurant’a uğrayıp otele dönüyoruz ve serbest zaman…

7.Gün Cumartesi

Bugün son Zanzibar günümüzde eşsiz kumların ve doğanın tadını çıkarma zamanı…

8.Gün Pazar

Rehberimizin belirleyeceği saatte Zanzibar Kisuani havalimanına transfer. İşlemlerin tamamlanmasının ardından 04.45 THY uçuşu ile Türkiye’ye dönüş. Bir başka turumuzda görüşmek üzere…

Fiyata Dâhil Olanlar

– İstanbul Zanzibar THY direk uçuş uçak biletleri
– Zanzibar’da 6 gece oda kahvaltı konaklama

– 6 dalış, tüp ve ağırlıklar dahil

– Prison Adası Turu

– Baharat adası turu

– Rehberlik hizmeti

– Yurtdışı sağlık seyahat sigortası

– Zanzibar Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

– Yurtdışı acenta komisyonları

– Yurtdışı acenta vergileri

– Havalimanı vergileri

Fiyata Dâhil Olmayanlar

– Gezi esnasında yapılan her türlü kişisel harcamalar
– Single oda farkı otel (200€)

– Dalış ekipman kirası(25€/günlük)

– Öğle ve Akşam yemekleri

– Kizimkazi Yunus Turu

– The Rock restaurant’da yemek

– Vize(50$) kapıda alınacaktır.

Tur Ücreti: 2500€ (Nakit fiyattır, kredi kartı için banka komisyonu uygulanacaktır.)

ÖNEMLİ NOTLAR

• Tur fiyatları rezervasyon yapılan tarihteki uçak bilet fiyatlarına göre artış gösterebilir.
• Turlarımızda hizmet standardını koruyabilmek amacı ile katılımcı sayısı sınırlandırılmıştır. Kayıt için telefonla müracaat gerekmektedir. Rezervasyonun kesinleşmesi için tur ücretinin %50 sinin yatırılması gerekmektedir. Kişisel nedenlerle tekne hareketini kaçıran ve dalışlarını yapamayan dalıcılara ücret iadesi yapılmaz.
• Apiko Turizm, yeterli yolcu sayısı olmaz ise turu ücretsiz iptal edebilir.
• Apiko Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir.
• Dalıcı statüsünde olabilmek için dalıcı brövesine sahip olunması gerekmektedir.
• Dalış sertifikası olamayanlar günde 1 Deneme Dalışı yapabilirler veya dalış kursu alabilirler.
• Yurt dışı gezilerinde en az 8 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir.
• Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.
• Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle, program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların hava alanına erken gitmeleri önerilmektedir.
• Uçuşlar esnasında hava yolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
• THY dalış ekipmanlarını teknik ekipman bulduğu için ücret talep edebilir.
• Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. check-in (otele giriş) Saat 14:00’tür. (Genel Bilgidir.)
• Zanzibar turu için tur bedelinin %100’ü tura kayıt esnasında ödenir.
• Tüketici rezervasyonunu iptal ya da değişiklik talep etmesi halinde, kendisinin 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını veya 1. derece akrabalarının ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi rapor ile belgelemeleri halinde , tur ücretinin %60’ını , bu halleri dışında kalan bir sebep ile gezinin başlamasından 15 ile 7 gün önce iptal ya da değişiklik talep etmesi halinde gezi bedelinin %90’ını, 7 günden az bir süre kala ise tamamını ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
• Charter ve tarifeli uçuşlarda seyahate iptallerinde hiçbir mazeret geçerli olmayıp, uçak ücreti iadesi söz konusu değildir.
• İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

Apiko Turizm Seyahat Acentası (Belge No:9096 )