Zell Am See / Avusturya

Zell Am See

Avusturya’nın Doğa Harikası!

Zell Am See ile ilgili görsel sonucu

Her mevsim ayrı güzel olan ZELL AM SEE gelenleri doğası ile büyülüyor. Baharda dağların arasında tırmanışlar, göl keyfi, kışları ise karların altında bir masal kent. Üstelik dünyanın en ünlü kayak merkezlerinden birine sahip.

ZELL AM SEE NEREDEDİR?

Avusturya’nın kuzeyinde yer alan Zel am See, Kaprun buzul bölgesi ve Zell gölünün yanında bulunmaktadır.

ulaşım ile ilgili görsel sonucu

ZELL AM SEE DİLİ

Avusturya’ya bağlı olan Zell Am See’de 4 resmi dil vardır. Almanca, Avusurya almancası, Slovence ve Macarcadır. Bunun yanı sıra neredeyse herkes ingilizce biliyor.

ZELL AM SEE DİN VE İNANÇ

Avusturya’nın %70 gibi büyük bir kısmı Katoliktir. %5 kısmı Protestan olduğunu söylemektedir. Bunun yanı sıra hiçbir dine inanmayan vatandaşların sayısıda oldukça yüksektir.

ZELL AM SEE VİZE

Avrupa birliğine üye olan Avusturya’da “shengen vizesi” geçerlidir.

ZELL AM SEE PARA BİRİMİ

Para birimi euro(€)’dur. Gitmeden önce paranızı euroya çevirip, orada kur farkından etkilenmemenizi tavsiye ederim.

euro ile ilgili görsel sonucu

ZELL AM SEE SAAT FARKI

Türkiye saatine göre 1 saat geridedir.

saat farkı ile ilgili görsel sonucu

ZELL AM SEE ULAŞIM

Türkiye’den Salzburg Mozart havalimanı’na indikten sonra trene binip 1.5 saat içinde Zell Am See’de olabilirsiniz. Tren direk merkezinde iniyor buradan kayak merkezine taksi ya da otobüs ile çıkabilirsiniz. Aynı zamanda çoğu otelin ücretli transferi bulunuyor. Gitmeden ineceğiniz saati söyleyebilirsiniz.

ulaşım ile ilgili görsel sonucu

ZELL AM SEE KONAKLAMA

GRAND HOTEL ZELL AM SEE ile ilgili görsel sonucu

GRAND HOTEL ZELL AM SEE ile ilgili görsel sonucuNasıl her şehrin bir sembolü vardır. Burada da sembol Grand Hotel Zell Am See!

Bunun haricinde apart ev, göl kenarı lüks otel, pansiyon, dağ oteli gibi sınırsız opsiyonunuz var. Dilerseniz bütçenize göre booking’ten bakabilirsiniz

ZELL AM SEE’YE NE ZAMAN GİDİLİR?

Her mevsimi ayrı güzel. Çünkü burası doğanın Kalbi! Baharda dağların arasında tırmanışlar, göl keyfi, kışları ise karların altında bir masal kent. Üstelik dünyanın en ünlü kayak merkezlerinden birine sahip. Dolayısıyla sizin tercihiniz.

ZELL AM SEE GEZİLECEK YERLER


Zell am See’de gezilecek pek fazla yer yok. Kilisenin bulunduğu çarşı, kayak merkezleri, göl kenarı dolaşabileceğiniz yerler arasında…

Video’da gezilecek yerleri görebilirsiniz…

ZELL AM SEE KAYAK

Zel am See, 138 km uzunluğu bulan yamaçlarıyla uzun bir kayak ve snowboard macerası sunuyor.  Zell am See kayak merkezi, profesyonel kayakçılar ve snowboard tutkunları için mükemmel pistlere sahipken, yeni başlayanlar için uzman kayak eğitmenlerinin gözetiminde en uygun kayak alanlarında öğrenme şansı sağlıyor. Schmttenhöhe ve Kitzsteinhorn karlı dağların ortasında, çeşitli kayak pistleriyle eğlence dolu bir kayak tatili garanti ediyorlar. Schmitten & Maiskogel bölgesi ise kayak yapmak isteyen aileler için en iyi lokasyon olarak biliniyor.

Zell am See’de kayak sezonu, sonbaharın ilk ayında başlar ve yaz ayları gelene kadar devam eder. Kitzsteinhorn buzulunda ise yılın on ayı boyunca snowboard ve kayak yapmak mümkündür. Sezon boyunca aldığı kar yağış oranıyla, kış sporlarını sevenler için oldukça verimli bir tatil yapma imkanı sağlar. Zell am See kayak merkezinde kış sporlarını yapabileceğiniz üç önemli dağ bulunuyor.  Bölgede 77 km yamaç uzunluğuyla Schmittenhöhe, 41 km yamaç uzunluğuna sahip Kitzsteinhorn kış maceracıları için zorlu parkurları bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle, Kitzsteinhorn buzullarında Freestyle kayakçılara meydan okuyan çok dik yamaçlar bulunmaktadır.  20 km yamaç uzunluğu olan Maiskogel ise daha çok minik misafirler ve aileler için kolay pistlere ev sahipliği etmektedir.  Sayısız kayak okulunun olduğu bölgede, kayak dışında katılabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Ice Camp ve Gipfelwelt 3000, Zell am See kayak merkezinden kaçırılmayacak etkinliklerdendir.

KAYAK İÇİN MALİYETLER

-KAYAK KİRALAMA ÜCRETLERİ: Günlük kiralama ücretleri 25-44€’dan başlıyor.

-SKI-PASS ÜCRETLERİ: 51€

PİST HARİTASI

Zell Am See SKİ MAP ile ilgili görsel sonucu