MAURITIUS DALIŞ

YERYÜZÜNDEKİ CENNET

 

“MAURITIUS ADASI”

 

 

Mauritius’un su üstü gibi sualtı dünyası da muhteşem! En iyi dalış noktası budur diyebileceğimiz bir yer yok çünkü her dalış noktası ayrı güzel. Sizler için en tercih edilen dalış noktalarını kaleme aldım…

Deniz Sıcaklığı: Yaz dönemi(26-30oC) Kış dönemi(21-25oC)

Görüş: Oldukça net

Ulaşım: Bot ile sağlanmaktadır.

Görülebilecek canlılar: Ahtapot, deniz tavşanı, dev istiridye, müren, mığrı, barakuda sürüleri, ıstakoz, kelebek balığı, aslan balığı, kaplan köpekbalığı, böcek, yunus, deniz kaplumbağası vb…

MAURITIUS DALIŞ HARİTASI

mauritius scuba diving map ile ilgili görsel sonucu

 

 

En tercih edilen dalış noktaları;

1)Flic en Flac

Dünya da en iyi ilk 100 dalış noktası arasında olan bölgede canlı çeşitliliği oldukça fazla…

Dip:5-30m

2)St. Jacques

Hakkında: 5 metrede göl gibi oluşumdan başlayan dalış, akıntıya kendinizi bırakıp kaya oluşumları ve mercan duvarlarını izleyerek sona eriyor.

Dip:3-30m

3)The Cathedral

Hakkında: Mağara dalışıdır. Mauritius’un en ünlü dalış noktalarından biri olan bölge fotoğrafçılarında en gözde yerlerinden biridir.

Dip: 18-30m

4)Hoi Siong No 6

Hakkında: Hint okyanusunun 29 metre altında olan Hoi Siong 6 batığı yapay reefleriyle ünlüdür. Batık bir çok canlıya ev sahipliği yapmaktadır.

Dip: 15-35m

5)Stella Maru Wreck

Hakkında: The Stella Maru batığı 1987 yılında batmıştır. Ortalama derinliği 23 metredir.  Dip yapısı kumdur. Dalışın en inanılmaz yanı, teknenin üstüne geldiğinizde sanki deniz yatağının üstünde gibi hissetmeniz. Geminin derinlerine inerken kendinizi filmde gibi hissedeceksiniz. Gemi birçok deniz canlısına ev sahipliği yapmaktadır.

Dip: 15-35m

6)Whale Rock

Hakkında: Balina Kayası, orta ve deneyimli dalgıçlar için idealdir. Bu dalış alanı, 20m zonu içinde olağanüstü bir resif yaşamı çeşitliliği sunuyor.

Dip: 15-25m