Hakkımda

Ayvalık gibi eşsiz doğa harikası bir yerde doğdum, üniversiteyi de izmir’de egenin sıcacık insanları arasında okudum. Nerede olursam olayım, bardağın dolu tarafını görmeyi, pozitif olmayı ve hayattan keyif almayı bildim.

Uzaktan bakınca sadece geziyormuş imajı versemde, liseyi 1. olarak bitirdim, Ege Üniversitesi kimya mühendisliği bölümünden mezun olup, ardından formasyon alarak kimya öğretmeni oldum.

İş güvenliği, gemi adamı, dalış eğitmenliği derken bi baktım bir sürü belgem var ama yapmak istediğim şey bunlar değil. Böylece küçüklüğümden beri en sevdiğim işi yapmaya karar verdim. Seyahat! Sonra gidip turizm ve seyahat hizmetleri okudum.

Ve şimdi sevdiğim yolda profesyonel olarak ilerliyorum…

Hayatımda duyduğum en sık cümle “oh hayat sana güzel”. İlk başlarda neden bana güzel olsun herkese güzel diye düşünürdüm. Yaşamları incelemeye başladığımda seçimlerin hayattan aldığımız keyifle doğru orantılı olduğunu gördüm. Evet hayat herkese olduğu gibi bana da güzel, çünkü yaşamdan keyif almak için çabalıyorum, güzel anlar biriktiriyorum. Pozitif düşünüp, pozitif sonuçlar alıyorum.

Ailemle, arkadaşlarımla, kendimle keyifli zamanlar geçirmeyi televizyon karşısında oturmaya tercih ediyorum. Keyifli masa kurup arkadaşlarımı davet ediyorum. Plajda bütün gün güneşlenmek yerine dalış yapıyorum, eğlenceli aktivitelere katılıyorum. Bütün kazandığımı bir çantaya vereceğime yeni rotalar araştırıp yola koyuluyorum.

Hayat size de güzel yeter ki isteyin!

Yıllardır gittiğim, gördüğüm, gitmek istediğim yerleri, düzenlediğim turları, hobilerimi, sevdiğim kombinleri, beni motive eden yazıları sizinle paylaşıp, hayat size de güzel olsun diye çabalayacağım…

Sevgiyle, mutlulukla kalın…

Hatice Çalışkan