HURGADA DALIŞ

KIZILDENİZ’İN MAVİ BEYAZ KENTİ

HURGADA

HURGADA DALIŞ HAKKINDA 

Hurgada dalış seven bir tatilciyseniz mutlaka gitmeniz gereken bir destinasyon.
Kızıldeniz Duvarı’ndaki uçurumlar, büyük gorgonyalılarla büyümüş ve renkli
yumuşak mercanlarla birlikte bir balık yuvası oluşturmuş.

Erg Abu Ramada’da resif kuleleri ve iki Giftun adasının kanalındaki mercan bahçeleri ise adeta bir tablo.

Dalış,yüzme,tatil için yaratılmış bir ada.

Lüks otel ve plajları, masmavi denizi ve Arap Çölü’nü de bulunduran Akdeniz’in gözde adası Hurgada konum olarak her şey için mükemmel.

36 km’lik sahil şeridine sahip Hurgada’da hayat turizm üzerine kurulu. Avrupalıların özellikle ilgi gösterdiği şehir, bugün Alman, İtalyan ve Rus turistlerin Ortadoğu’daki en gözde tatil tercihleri arasında yer almaktadır.

Bunlara ek olarak, 16 otel, 420’den fazla restoran, bar, shop ve hizmet ofisleri ile birkaç AVM, 18 delikli bir golf parkuru, bir marina, küçük bir havalimanı, bir üniversite ile kütüphane ve bir hastanesiyle devasa bir tatil ve yaşam kompleksi olan El Gouna da Hurgada’da yer almaktadır.

HURGADA DALIŞ HARİTASI

HURGADA DALIŞ NOKTALARI

 

Baron Palace Dalış Noktası

Özellikle geniş deniz çayırları ve kumulları üzerinde yüzen çok özel bir dalış deneyimidir ve eşsiz bir atmosfer yaratır.

Denizatı, birçok genç balıklar, salyangoz, mürekkep ve birçok mercan çeşidi çeşitlilik sağlar ve özellikle sualtı fotoğrafçılığı için görsel şölen sunmaktadır.

 

Sahl Hasheesh

Daha fazla alan çeşitliliği isteyen veya daha fazla dalış derinliği tercih eden dalgıçlar için mükemmel bir noktadır.

 

Careless Reef

Zengin fauna ve floraya sahiptir. Rengarenk refis balıklarına sahip mağara dalışlarıyla ünlü dalış noktasıdır. Sualtı görüşü mükemmel seviyededir.

 

Shaab Abu Ramada/The Aquarium

Shaab Abu Ramada dalış noktası dalıcılarımızın ‘Cennet’ olarak nitelendirdikleri nokta.  Aslan balığı, taş balık, ahtapot, Morays, yılan balıklarının resifidir. Su altı görüşü mükemmel seviyededir.

 

OMO GAMAAR

17 Metre derinliktedir. Sualtında görüş mükemmel seviyededir. Mercanlar ve resif balıklarına ev sahipliği yapar. Kaplumbağalar ve Müren balıklarını görmeniz mümkündür.