KÜBA DALIŞ TURU

KÜBA DALIŞ TURU (19-27 EKİM 2019)

Tur Programı

1.GÜN(19 Ekim 2019 Cumartesi)
19.10.2019 saat 22.00’da İstanbul havalimanında buluşma.
2.GÜN(20 Ekim 2019 Pazar)
Valiz ve pasaport işlemlerinin ardından 20.10.2019, Saat 01.45’te THY ile Havana’ya direk uçuş. Ve renklerin dünyası Küba’ya yolculuğumuz başlıyor Uçuşumuz yaklaşık 14 saat sürmektedir. Saat farkından dolayı Havana’ya 08.05’te varmış olacağız. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ve Türk rehberimiz eşliğinde Havana şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğimiz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde.
3.GÜN(21 Ekim 2019 Pazartesi)
Havana’da görmediğimiz yer kalmasın diye bugün büyük Havana turu yapıyoruz. Güne, 1958 yılının sonunda, Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde hala aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Klasik eski Amerikan arabalarımız ile 1 saat şehir turundan sonra Türk rehberimiz eşliğinde “Büyük Havana turumuz” başlıyor. Küba’nın Picasso’su olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından puro fabrikasını gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda yiyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz.
4.GÜN(22 Ekim 2019 Salı)
Sabah kahvaltımızın ardından Havana’dan Varadero’ya gidiyoruz. Otele yerleşme ve dinlenme zamanı… Dileyenler 20 km’lik kesintisiz plajın keyfini çıkarabilir, golf oyununun çok popüler olduğu bölgede golf oynayabilir, snorkelling yapabilirler.
5.GÜN(23 Ekim 2019 Çarşamba)
Kahvaltımızın ardından dalış yapmak isteyen misafirlerimiz ile saat 09.00 ‘da dalış merkezine gidiyoruz. Küba’nın Sualtı tam bir görsel şölen. Dalış yapmak istemeyen misafirlerimiz 20 km’lik kesintisiz plajının keyfini çıkarabilir, golf oyununun çok popüler olduğu bölgede gol oynayabilir, snorkelling yapabilirler.
6.GÜN(24 Ekim 2019 Perşembe)
Kahvaltımızın ardından dalış yapmak isteyen misafirlerimiz ile saat 09.00 ‘da dalış merkezine gidiyoruz. Dalış yapmak istemeyen misafirlerimiz 20 km’lik kesintisiz plajının keyfini çıkarabilir, golf oyununun çok popüler olduğu bölgede gol oynayabilir, snorkelling yapabilirler.
7.GÜN(25 Ekim 2019 Cuma)
Kahvaltımızın ardından Küba’nın görülmeden dönülmeyecek en ünlü bölgeleri “Trinidad & Santa Clara” turumuz için yola çıkıyoruz. İlk durağımız, Küba Devriminin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehri. Devrimin efsanevi lideri Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Küba halkının gurur duyduğu, Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Tur sonrası Havana’ya transfer.
8.GÜN(26 Ekim 2019 Cumartesi)
Erken kahvaltımızın ardından 09.30 da ki uçağımız için 07.00’da havalimanında oluyoruz.
9.GÜN(27 Ekim 2019 Pazar)
Saat 10.00’da İstanbul havalimanına varıyoruz. Ve bir başka turumuzda görüşmek üzere…

Tura Dahil Olan Hizmetler
- Gidiş-dönüş uçak bileti(THY direkt uçuş)
- Havana’da 3 gece oda kahvaltı konaklama
- Veradero’da 3 gece tam pansiyon konaklama
- 3 gün Türkçe rehberlik hizmeti
- Havana turu(ilk gün)
- Havana turu(ilk gün) öğle yemeği
- Tam gün Büyük Havana turu(ikinci gün)
- Tam gün Büyük Havana turu(ikinci gün) öğle yemeği
- Havana’da klasik arabalar ile şehir gezisi(1 saat)
- Puro fabrikası turu
- Varadero transferleri
- Santa Clara turu
- Varadero & Santa Clara turunda öğle yemeği
- Trinidad Turu
- 2 gün dalış
- 2 gün tüm dalış ekipmanları kirası
- Havalimanı geliş-gidiş transferleri

Tura Dahil Olmayan Hizmetler
- Küba Vizesi(60€)
- Havana’da akşam yemekleri
-Tur programında belirtilmemiş her türlü kişisel harcamalar

TUR ÜCRETİ: 2600€

ÖNEMLİ NOTLAR

• Tur fiyatları rezervasyon yapılan tarihteki uçak bilet fiyatlarına göre artış gösterebilir.
• Turlarımızda hizmet standardını koruyabilmek amacı ile katılımcı sayısı sınırlandırılmıştır.
• Apiko Turizm, yeterli yolcu sayısı olmaz ise turu ücretsiz iptal edebilir.
• Apiko Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir.
• Kişisel nedenlerle uçak/tekne hareketini kaçıran misafirlerimize ücret iadesi yapılmaz.
• Dalıcı statüsünde olabilmek için dalıcı brövesine sahip olunması gerekmektedir.
• Dalış sertifikası olamayanlar günde 1 Deneme Dalışı yapabilirler veya dalış kursu alabilirler.
• Yurt dışı gezilerinde en az 8 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir.
• Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.
• Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle, program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların hava alanına erken gitmeleri önerilmektedir.
• Uçuşlar esnasında hava yolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
• THY dalış ekipmanlarını teknik ekipman bulduğu için ücret talep edebilir.
• Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. check-in (otele giriş) Saat 14:00’tür. (Genel Bilgidir.)
• Küba turu için tur bedelinin %100’ü tura kayıt esnasında ödenir.
• Tüketici rezervasyonunu iptal ya da değişiklik talep etmesi halinde, kendisinin 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını veya 1. derece akrabalarının ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi rapor ile belgelemeleri halinde, tur ücretinin %60’ını, bu halleri dışında kalan bir sebep ile gezinin başlamasından 15 ile 7 gün önce iptal ya da değişiklik talep etmesi halinde gezi bedelinin %90’ını, 7 günden az bir süre kala ise tamamını ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
• Charter, tarifeli uçuş ve toplu bilet alımlarında, seyahat iptallerinde hiçbir mazeret geçerli olmayıp, uçak ücreti iadesi söz konusu değildir.
• İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.
Apiko Turizm Seyahat Acentası (Belge No:9096 )

KÜBA KÜLTÜR & DALIŞ TURU (19-27 EKİM 2019)